Distributiecentrum Zeb
Op donderdag 23 oktober hebben onze leerlingen van 3 Organisatie en Logistiek een bezoek gebracht aan het distributiecentrum van Zeb. Een fijne en boeiende ervaring.
We kregen een rondleiding van Timo Swinnen, de Logistic Coördinator. Heel gedreven en met aandacht voor onze leerlingen toonde hij ons de weg die de goederen afleggen. De 4 O’s waar al zoveel over gezegd werd tijdens de lessen Logistiek konden de leerlingen nu van kortbij ervaren: van bij de ontvangst, de opslag, het orderpicken tot het opsturen van de goederen.
We konden tussen de rekken lopen, mochten locatiecodes opzoeken, zagen interne transportmiddelen en de gloednieuwe sorteermachine aan het werk. We maakten kennis met de logistieke medewerkers en konden vaststellen welke taken ze allemaal moeten uitvoeren.
De nieuwe sorteermachine is het paradepaardje van het logistieke centrum. Onze leerlingen kregen één voor één de werking van de sorter uitgelegd.
We leerden dat sommige goederen onmiddellijk terug naar de winkels vertrokken en andere goederen tijdelijk in opslag gingen. We leerden dat hangende goederen, riemen en parfums niet door de sorter gaan, maar manueel verwerkt worden.
Onze leerlingen begrijpen wat er op de etiketten staat die op de verzendboxen worden gekleefd, weten nu dat het logistieke centrum in Merchtem niet alleen de Zeb-winkels bediend, maar ook de winkels van Point Carré.
Wist je dat de kleding die vertrekt naar de winkel eerst nog van een alarm of RFID labels wordt voorzien? Dit werk gebeurt nog manueel door de logistieke medewerkers.
Wist je dat de kleding verpakt wordt door de sorter in plastiek boxen? Dat de sorter alle boxen per winkel verzamelt en 6 hoog stapelt? Niet meer op paletten maar wel op magazijnwagentjes?
Als laatste mochten we nog een kort bezoekje brengen aan de administratieve afdeling. We konden vaststellen dat logistiek niet enkel een stroom van goederen is. Zonder de nauwkeurig opgemaakte documenten valt heel de goederenstroom stil.